Elektroniczne zamki hotelowe – estetyczne i designerskie zamki


Każdy, kto prowadzi hotel, czy pensjonat zdaje sobie sprawę z tego jak problematyczne jest dbanie o zamki i klucze do pokojów. Sytuacja, kiedy w recepcji znajdowała się szafka z kilkudziesięcioma kluczami to niewygodny przeżytek. W dzisiejszych czasach prowadzenie dużego, nowoczesnego hotelu z tradycyjnymi zamkami to po prostu niemożliwość.

Przyszłość hotelarstwa

Rozwiązaniem problemu z kluczami są elektroniczne zamki hotelowe. Otwierane są za pomocą technologii zbliżeniowej. Nie ma mowy o metalowych kluczach, które mogą się pogubić i pomieszać. Kluczem są karty, które zajmują mało miejsca i są poręczne, a przede wszystkim wielorazowe.

Dodatkowo Gość hotelowy może schować taki klucz po prostu do portfela, razem z dokumentami! Dzięki temu, jest mniejsza szansa, że zgubi klucz do pokoju, czyli zmniejsza ryzyko generowania dodatkowych kosztów… a nawet jeśliby go zgubił, to przygotowanie nowej karty jest dużo tańsze niż zmiana zamka w drzwiach, tak aby pasował do nowego, tradycyjnego klucza.
Nośnikiem może być również brelok lub opaska na rękę – obie te rzeczy trudniej zgubić niż metalowy klucz.

Ładnie i pożyteczne

Elektroniczne zamki hotelowe nie muszą być brzydkie! Zamki takie jak Be-Tech Smart są wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej, dostępnej w kilku kolorach. Pasują do pomieszczeń urządzonych w każdym stylu. Będą dobrze wyglądać zarówno w klasycznych, eleganckich pokojach, jak i w nowoczesnych pomieszczeniach w stylu industrialnym. Nowoczesny design jest po prostu uniwersalny.
Takie zamki są trwałe, łatwe w utrzymaniu i bardzo wytrzymałe. Można je czyścić bez obawy o ich uszkodzenie. Są też odporne na uderzenia, które często zdarzają się na przykład przy wnoszeniu do pokoju bagaży lub wjeżdżaniu wózkiem serwisu sprzątającego.
Nowinki techniczne instalowane w pokojach zawsze budzą zachwyt Gości. To taki miły smaczek, który powinien docenić każdy przyjezdny. Świadczy też o tym, że właściciel hotelu dba o detale, co jest dużą zaletą całego obiektu. W końcu każdy wolałby zatrzymać się na noc w doinwestowanym pokoju. Elektroniczny zamek to wydatek, który z całą pewnością się zwróci.
Zamki elektroniczne mają niewielki wyświetlacz LED. Jest on dyskretny i nie świeci się jeśli nie zbliża się do niego klucza.

Bezpieczeństwo

Elektroniczne zamki hotelowe dają dużo większą gwarancję bezpieczeństwa niż klasyczne zamki z kluczem. Zamontowane w drzwiach, elektroniczne zamki hotelowe zapisują we wewnętrznej pamięci otwarcia i zamknięcia drzwi. Dzięki temu, można łatwo sprawdzić o której godzinie pokój sprzątano a w skrajnych przypadkach – stwierdzić dokładną datę i godzinę, kiedy w pokoju miała miejsce ingerencja osób trzecich.
Zamki te działają w systemie „jednego klucza”. System ten polega na tym, iż wszystkie zamki można otworzyć przy pomocy jednej karty (master key). Jest to niezwykle pomocne w przypadku, kiedy musimy wejść do pokoju – na przykład w sytuacji, gdy mamy uzasadnione podejrzenie zasłabnięcia Gościa. Nie ma potrzeby wyważać drzwi, czy niszczyć zamka, wystarczy użyć głównego klucza.
Można skonfigurować też specjalny klucz dla serwisu sprzątającego. Pokojówka będzie mogła otworzyć nim wszystkie drzwi do pokojów, ale tylko w ustalonych godzinach. Poza nimi – klucz będzie nieaktywny.
Elektroniczny zamek trudniej otworzyć przez niepowołaną osobę niż zamek tradycyjny. Teoretycznie Gość hotelowy mógłby dorobić zwykły metalowy klucz do pokoju, w którym był zameldowany. Z zamkiem elektronicznym taki manewr jest niemożliwy. Kody do otwierania drzwi można (a nawet powinno się) zmieniać przy przyjmowaniu każdego nowego Gościa.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *