Co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Chociaż większość z nas przy wyborze hotelu kieruje się ilością gwiazdek, a następnie opiniami, mało kto wie, co dokładnie oznaczają i czego możemy oczekiwać od danego obiektu na podstawie tej informacji. Aby bardziej Was uświadomić, przygotowaliśmy krótki artykuł, który odpowiada na pytanie — co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Powszechnie przyjęło się, że każdy prestiżowy i inteligentny hotel musi posiadać minimum cztery gwiazdki. Czy różni się od tego, który posiada pięć? Jak bardzo ilość gwiazdek wpływa na cenę? O tym piszemy w dalszej części.

1 GWIAZDKA

Obiekty, które posiadają jedną gwiazdkę, są najczęściej przeznaczone do tego, aby zapewnić nam miejsce do spania. Nie możemy liczyć na dodatkowe atrakcje, czy basen i śniadania. Wyposażone są w podstawowe rzeczy takie jak łóżko, czy szafka i dostęp do łazienki, którą dzielimy z innymi.

2 GWIAZDKI

W tym przypadku możemy oczekiwać nieco więcej. Najważniejszą różnicą bardzo często jest prywatna łazienka oraz telewizor, który znajduje się w pokoju. Ważne jest również to, że w obiekcie możemy, płacić kartą.

3 GWIAZDKI

Hotele trzygwiazdkowe posiadają o wiele wyższy standard niż powyższe. Przede wszystkim goście muszą mieć dostęp do hotelowej restauracji lub lokalu gastronomicznego znajdującego się w pobliżu obiektu. Co prawda bardzo często nie jest to inteligentny hotel, który cieszy się różnymi modnymi udogodnieniami, ale zdarza się, że posiada w swej ofercie dostęp do gabinetów odnowy. Ważne jest również to, aby hotel zapewnił gościom dostęp do sieci Wi-Fi.

4 GWIAZDKI

Tego typu hotele bardzo często znajdują się w pobliżu centrum miasta. W tych obiektach możemy liczyć na profesjonalne masaże, czy inne zabiegi upiększające. Dodatkowym plusem są restauracje posiadające rozbudowane menu. Wygląd również jest o wiele atrakcyjniejszy niż w przypadku obiektów z mniejszą ilością gwiazdek. Goście mogą liczyć również na dostęp do sal konferencyjnych.

5 GWIAZDEK

Czas na obiekty o najwyższym standardzie. Pięciogwiazdkowy inteligentny hotel o wiele podnosi poprzeczkę względem swoich poprzedników. Możemy liczyć na stałe urozmaicenie oferty zarówno pod względem atrakcji, jak i innych udogodnień w postaci śniadania do łóżka, nowoczesnego designu, czy pięknej panoramy miasta, która rozpościera się za oknem. W niektórych miejscach możemy liczyć również na fachową opiekę nad dziećmi oraz bawialnie, czy inne miejsca, które będą ważne dla naszych pociech. Nie brakuje takich miejsc jak siłownia, sale konferencyjne, windy, czy SPA. Tego typu obiekty bardzo często wybierane są jako miejsca firmowych wigilii, czy innych wyjazdów integracyjnych.

Poziom gwiazdek jasno określa, czego możemy się spodziewać po danym obiekcie. Warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, jakie ma udogodnienia, aby się nie rozczarować. Dzięki opiniom innych klientów możemy zobaczyć, jakie są mocne i słabe strony określonego hotelu, co z pewnością pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji o rezerwacji.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *